Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się impreza z okazji zaślubin. Należą do nich świecące napisy, które na pewno rzucają się w oczy. Ich znaczącym atutem jest to, że mogą mieć bardzo wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z obowiązującymi, trendami, świecące napisy na weselach to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w stosunkowo niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i zachwycić ich już od samego początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym rozwiązaniem jest ustawienie ich np. w bezpośrednim sąsiedztwie parkietu do tańca albo obok stanowiska kapeli. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zapraszał gości do zabawy, np. „DANCE”.

Innym, często spotykanym motywem jest zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu przygotujemy bar z różnorakimi napojami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się cennym dodatkiem. Para Młoda może również wywiesić napis z pierwszymi literami swoich imion, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do domu weselnego.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć bardzo romantyczny charakter. Jeżeli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, przy pomocy której miejsca Młodej Pary będą bardziej wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na nią, ze względu na wiele możliwości jakie za sobą niesie w relatywnie niskich cenach.

Nieodłącznym elementem ślubu oraz przyjęcia weselnego są kompozycje balonowe. Baloniki w różnych kolorach, balony z helem, balonowe ozdoby pojazdu weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż dekoracje balonowe to nic szczególnego. Można je spotkać niemal na każdym ślubie, ale stwierdzenie, że nie można w tej dziedzinie wymyślić czegoś oryginalnego jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę możemy zrobić, gdy sięgniemy na przykład po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – z pewnością wywołamy przy ich pomocy sporo uśmiechów na twarzach naszych gości, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zaobserwowaliśmy również olbrzymie parcie na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najbardziej podniosłych momentów całego ślubu.

Jeżeli chcemy nadać naszemu niezapomnianemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas dobrym pomysłem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie w różnych kolorach będą się świetnie prezentować na zewnątrz gdy zajdzie słońce, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej często spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być balony pastelowe. Baloniki w różnych kolorach na pewno przypadną do gustu najmłodszej części naszych gości.

Jak widzimy, świat balonów praktycznie nie zna granic możliwości i każda Para Młoda może w nim znaleźć coś dla siebie. Nietuzinkowe kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, imprezę weselną, ale również na inne imprezy okolicznościowe.

Planowanie wesela nie ma miejsca, bez planowania dekoracji ślubnych, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Wielki wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój sali, kościoła czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje ślubne nie muszą być jednak drogie, ani wyszukane, by stanowiły doskonały element wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były miło wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na takie elementy, jakie będą pasowały parze młodej oraz uwydatnią charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji ślubnych w kościele jest zbudowanie niesamowitego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza budynku, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, co ważne nie może być ich zbyt dużo, aby nie naruszały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się głównie na dekoracji ołtarza, drogi do niego oraz naw bocznych. W tym celu najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Świeczniki, latarenki, świece

Świece nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat, zwłaszcza w półmroku dominującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, żeby nie zawadzały gościom w komfortowym poruszaniu się oraz nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych świeczników i latarenek, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale też zabezpieczą przed ściekaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, chodniki

Zwykle szarfy i wstęgi wykonuje się z tiulu lub satyny. Rozwiesza się je podłużnie względem ławek, by ukształtować korytarz, którym para młoda przejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być gładkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można pokryć dywanem lub chodnikiem, który udoskonali wygląd przejścia oraz nada mu elegancji. Zazwyczaj takie chodniki są w kolorze czerwonym lub białym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Kwiaty i bukiety mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie w każdym z miejsc, jakie para młoda zamierza ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kompozycjami kwiatowymi, które można ustawić nie tylko w kościele. Taka dekoracja ślubna poprawi też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to dość kosztowna ozdoba.

DEKORACJE WESELNE NA SAMOCHÓD

Dekorując samochód też można popisać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu specjalnego auta, można je także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Puszki, wstążki, kwiaty

Nadal do najpopularniejszych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się z tyłu auta i są one osiągalne w wielu wzorach i kolorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Tak samo dużym zainteresowaniem ciągle cieszą się też wstęgi na maskę auta, które można udekorować kwiatami, kokardami, koralikami czy nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki są dostępne w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Można je zamówić z ciekawymi grafikami ślubnymi, które wpiszą się w motyw przewodni uroczystości, a także imionami, datą ślubu, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, o którym trzeba zdecydować, organizując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Dużą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się też aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zwykle opiera się na przewodnim motywie wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce wesela, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie współgrać tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich podwieszanych dodatków np. balonów, girland, czy papierowych kul.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przygotowanie go wymaga troski o szczegóły. Wśród najczęstszych dekoracji na stół są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam też niewielkie podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również zabawne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją na wesele są pokrowce, jakie można dopasować pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo istnieje sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, zwykle dostępna jest też księga gości na specjalne życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się doskonałą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni wesele, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami weselnymi jest dużo i z pewnością każda para znajdzie coś dla siebie.

Tanie dekoracje ślubne Toruń

Strona używa cookies
Ok