Wydarzenia związane ze sportem często przyciągają tłumy kibiców. Śledzą oni rozgrywki na żywo, kanały sportowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielu miłośników sportu docenia też możliwość obserwowania rywalizacji poprzez portale takie jak Facebook czy Twitter. Sport powoduje duże wrażenia: kibicujemy ulubionej drużynie, wytrwale przyglądamy się wynikom rozgrywek, wspieramy mistrzów zarówno w chwilach wzlotów, jak i upadków. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że organizatorzy imprez sportowych dokładają wszelkich starań, żeby jak najlepiej wypromować te ważne momenty.

Kluczowe punkty udanego eventu sportowego

Przeanalizować należy wiele elementów. Kluczowe znaczenie ma lokalizacja. Miłośnicy sportu muszą bez problemu dotrzeć na interesujący ich obiekt sportowy. Osoba zajmująca się organizacją powinien zagwarantować bezpieczeństwo nie tylko zawodnikom, ale też oglądającym. Nieoceniony jest komentator sportowy, to on motywuje do wspierania zawodników czy podaje szczegółowe informacje dotyczące wyniku czy danego sportowca. Nie mniej istotna jest wizualna część rozgrywek sportowych. Każdy event o charakterze sportowym powinien mieć odpowiednią oprawę, taką która widzom zapadnie w pamięć i ułatwi śledzenie zmagań. Istotne znaczenie ma sposób oświetlenia i prezentacja znaczących informacji w graficznej formie, dlatego niejako niezastąpione są wszelkiej postaci ekrany LED: telebimy, banery czy kurtyny. Stosuje się je w projektowaniu licznych części toru wyścigowego, boiska do piłki nożnej, siatkowej czy koszykówki.

Nieograniczona ilość zastosowań – telebimy i banery LED

Umieszczenie ekranów, telebimów LED stwarza ogrom możliwości organizatorom. Na rynku dostępne jest wiele wersji sprzętu LED. Mogą być one wykorzystane zarówno w halach sportowych, jak i na niezadaszonych boiskach. Niezmiernie istotne jest dopasowanie ekranu do rozmiaru sali, oddalenia widzów od głównego miejsca rozgrywek. Wpływa to na przyjemność oglądania, nawet z dalszych rzędów. Sprzęty, w tym telebimy, muszą być dostosowane do obiektu w którym zostaną zamontowane. Plener wymaga innej jasności niż zamknięty stadion. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązaniach sprawia, że warunki atmosferyczne nie są kłopotem. Ekrany LED sprawdzą się bez względu na deszcz albo upał. Ekrany łączy się modułowo, stwarza to ogromne możliwości a dzięki temu wydarzenia sportowe stają się rozpoznawalne. Docenią to nie tylko kibice, ale i sportowcy.

Telebimy i ekrany LED – wiele zastosowań

Organizatorzy imprez sportowych mają do dyspozycji wiele rozwiązań. Najpopularniejsze są telebimy LED. Tworzą je oddzielne moduły,które można łączyć ze sobą. Można z nich korzystać zarówno podczas imprez plenerowych, jak i tych w zamkniętych obiektach. Interesującym rozwiązaniem są kurtyny LED. Są one bardzo elastyczne, dzięki temu można z nich wykonać różnego rodzaju konstrukcje. Można je wykorzystać jako tło, czy element scenografii. Je także dzieli się na te do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Ekrany ledowe wykorzystuje się do wyznaczania granic boiska, zarówno na hali, jak i na boisku do piłki nożnej. Bandy LED są solidnie zabezpieczone, nie uszkodzi ich siła z jaką wpadnie na nie na przykład piłkarz. Są one doskonałym nośnikiem materiałów promocyjnych. W każdym drużynowym starciu niezastąpiona jest tablica wyników. To z nią związane są najgorętsze emocje. Zastosowanie tablicy LED sprawia, że wynik meczu zostanie podświetlony i wyeksponowany.

Telebimy i banery LED – znaczenie marketingowe

Pozyskanie sponsorów ma istotne znaczenie podczas organizacji każdego eventu sportowego. To od nich zależy, czy impreza będzie miała okazje zaistnieć w sportowym kalendarzu. Najczęściej firmy inwestujące tego typu imprezę chcą aby symbol ich firmy zostanie odpowiednio zaprezentowane. W tym celu także można wykorzystać ekrany LED. Stwarzają one znacznie więcej możliwości niż plakat, czy inne nieruchome formy. Firma sponsorująca może zaprezentować prezentację, a taka forma reklamy wpływa na uwagę widza.

Ekrany LED dostosowane do potrzeb

Kupno różnych ekranów LED to świetna inwestycja dla firm lub instytucji, które systematycznie będą ich potrzebować. Z całą pewnością powinni się nad tym zastanowić właściciele hal sportowych. Trzeba zainwestować w sprzęt najlepszej jakości, o bogatej ferii barw. Producenci takiego sprzętu świadczą także usługi serwisowe. Podczas zakupu dobrze jest sprawdzić, że nie jest problemem skorzystanie z pomocy technicznej, nawet po okresie gwarancyjnym. Osoby zajmujące się organizacją imprez o charakterze, które nie odbywają się często, mogą wypożyczyć telebimy i banery LED. Bardzo często tego typu usługi zapewniają sami producenci. Dodatkowo oferują oni także opiekę techniczną nad tego rodzaju wydarzeniami. Wypożyczenie ekranów LED przewiduje przewóz, instalację, i jego konfigurację.

Przygotowanie wydarzenia sportowego to spore zadanie logistyczne. Zadbać trzeba o wiele aspektów : uczestników, kibiców i całą otoczkę tego typu wydarzeń. Podczas takich wydarzeń ekrany LED są bezkonkurencyjne. Wykorzystuje się je do przedstawiania wyników, wszelkich zbliżonych ujęć na boisko, czy wyświetlania powtórek. Bandy także mogą być unowocześnione poprzez wbudowane ekrany LED, oczywiście są one wzmocnione, aby nie uległy zniszczeniu. Stosowanie telebimów i kurtyn LED to wiele możliwości zaaranżowania przestrzeni dookoła boiska, czy w najbliżej okolicy rozgrywek. Koniecznie trzeba zdecydować się na najlepszy jakościowo sprzęt, zarówno ten wypożyczany, jak i kupiony.

Banery LED – wykorzystaj potencjał technologii —-> http://www.investtech.pl/wynajem-telebimow-i-sprzetu-av/

 

Strona używa cookies
Ok