Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

W Internecie ostatnio pojawia się bardzo dużo ogłoszeń o wykupie i odsprzedaży spółek. Takie informacje rozpowszechniają nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym zawodowo, lecz także osoby indywidualne. „Natychmiast odstąpię spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to tylko niektóre tytuły ogłoszeń. Chętnie ich prezesi planują odstąpić te, które posiadają pokaźne długi, bowiem w ogóle nie są w stanie ich zapłacić. O kupowaniu spółek można znaleźć bardzo dużo interesujących artykułów, aczkolwiek nie wszystkie uwzględnione w nich informacje są prawdziwe. Kilka z nich prezentuje kupujących spółki jako naciągaczy, biznesmenów, którzy dorabiają się na czyimś nieszczęściu. Rzetelne firmy tracą z tego powodu Klientów. Jak jest naprawdę?

W przypadku kiedy chcesz odsprzedać spółkę, to pierwszym krokiem powinno być dokładne sprawdzenie firmy, której planujesz to zlecić. Na początku można obdarzyć zaufaniem tą, która funkcjonuje na rynku od lat. To znaczy, że jej pracownicy mają wystarczające umiejętności i nie powstała ona tylko na moment. Ważne jest też fachowe podejście do Kontrahenta, i tym samym forma kontaktu z nim, przykładowo ton wiadomości elektronicznych, a zaraz potem konsultacje w biurze. Dużym atutem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych firm jest holistyczne zlikwidowanie problemu – opieka prawna bądź konsultacje z zakresu księgowości.

Na czym polega przeniesienie własności spółki?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która następuje w obecności adwokata Wyłoniona firma wraz z obecnymi wspólnikami zawiera pisemną umowę, na jakiej muszą widnieć podpisy wszystkich zainteresowanych. Musisz więc posiadać przy sobie niezbędne dokumenty, takie jak: dokument tożsamości, informacje na temat spółki (nazwa, dane adresowe) oraz aktualnego zadłużenia.

Sprzedaży, jak i skupu spółki, możemy dokonać chociażby w niecałą dobę! Wystarczy skontaktować się z wyłonioną firmą oraz napisać w e-mailu „sprzedam zadłużoną spółkę”. Większość nabywców od razu odpowiada na zgłoszenie. Absolutnie nie musisz martwić się o pożyczkodawców, którzy wyczekują na oddanie długów, a także o reputację. Sprzedanie spółki zapewnia możliwość wyswobodzenia się od takich problemów. Firmy zajmujące się wykonywaniem takich czynności na co dzień załatwiają wszelakie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wprost błyskawiczna sprzedaż. Możesz pozbyć się problemu w kilka chwil. Po zatwierdzeniu umowy nie musisz już reprezentować organizacji, sygnować umów w jej imieniu lub podejmować nowych prac.

Oszczędność czasu i nerwów. Wyłoniona firma stworzy umowę zbycia, zaprosi na konsultacje adwokata i zajmie się resztą kwestii związanych z transakcją.

Wcale nie musisz dręczyć się, że popełnisz błąd! Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, by samemu uporać się z kłopotem – zaufaj specjalistom.

O wiele więcej możliwości! Ponieważ oprócz skupu spółek z długami wspomniane przedsiębiorstwa zajmują się obsługą księgową, konsultingiem podatkowym, pomocą prawną, przekształcaniem spółek, sprzedażą gotowych spółek oraz wieloma różnymi czynnościami.

A co z zakupem gotowej spółki?

Kupno gotowej spółki pozwala minąć pracochłonne oraz nieciekawe czynności rejestracyjne, czyli uzyskanie numeru NIP, wpisu na potrzeby KRS czy numeru PKD. Przygotowana spółka nie powinna posiadać jakiejkolwiek historii, pracowników bądź obciążeń. Koszt skupu „dobrej” spółki przeważnie jest dużo niższy aniżeli zachodzi to w przypadku czynienia tego samodzielnie. Koszty wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa potrafi kosztować prawie 4.000 zł, a zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – prawie 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która posiada autoryzację na spedycję. Należy liczyć się z wydatkiem około 15.000 zł.

Cieszące się popularnością ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, że współpracownicy w sumie nie odpowiadają za długi nabytej spółki. W przypadku krachu mogą utracić jedynie wniesiony wkład. Kwalifikuje się to jako kapitał zakładowy oraz może być oczywiście przetwarzany w trakcie rozkwitu przedsiębiorstwa. Trzeba również wiedzieć, iż wieloosobowe spółki nie są objęte planem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Zapoczątkowanie procesu rozwiązującego spółkę jest połączone ze znacznymi nakładami, np. z wypłatami na syndyka i wyceną majątku. Każdy wierzyciel w przypadku niezaspokojenia potrzeb czasem może wytoczyć postępowanie przeciwko poszczególnym członkom zarządu spółki, a dodatkowo dochodzić swych praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można latami czekać aż komornik przeprowadzi wszelkie niezbędne czynności. Samo złożenie wniosku wcale nie sprawia, że nie trzeba pokrywać długów.

Ażeby sąd mógł ogłosić upadłość spółki, musi koniecznie mieć ona fizyczny majątek. W innym przypadku – wniosek zostanie odsunięty. Sąd najzwyczajniej w świecie nie jest w stanie poprowadzić postępowania, ażeby zaspokoić oczekiwania wierzycieli.

Czy ten tekst Cię pochłonął? Tematyka skupu oraz zbycia spółek jest niezmiernie obszerna. Jeżeli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to najedź w link i zaznajom się ze szczegółami.

Strona używa cookies
Ok