Co sprawia, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów korzystania z usług biura rachunkowego można wskazać sporo. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że osiąga się styczność z wykształconym specjalistą, to jeszcze dobrej jakości obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia sald i obrotów lub segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że biuro zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a do tego składa deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa analiza i szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą miały prawidłową strukturę, kompletne dane i utrzymują określony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, aby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Obok tego klienci biura rachunkowego zwykle mogą liczyć na dostęp do informacji, a także pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie biznesu.

Zgodność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa ewidencjonowane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, więc są najistotniejszym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, aby dokumenty trafiały w komplecie oraz miały poprawną strukturę oraz wszystkie niezbędne dane. Ważne, aby klient wysyłał dowody skrupulatnie, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Sposób przekazywania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych wymagane jest udostępnianie dowodów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić wprost do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem i wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna księgowość

Obecnie biura rachunkowe z reguły używają programów e-księgowych. Ich bazową zaletą jest elektroniczny wgląd do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna pozwala na wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy składowane są na absolutnie chronionych serwerach. Oprócz tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także usprawniają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Ponadto programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby wdrażające bardzo często proponują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, aby były zgodne z przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Poza tym wiele biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Oprócz podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych lub rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie ważnym plusem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się aktualnościami w przepisach ani  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok