Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę na całym świecie. Zdobycie go wymaga kilku etapowych starań. Dzięki nim z łatwością udowodnimy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, lub w razie próby dostania się na studia. Perfekcyjnie sprawdzają nasze umiejętności i demonstrują je jako certyfikat. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką możliwość dają tylko najlepsze kursy angielskiego. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu otrzymujemy oryginalny certyfikat. Jeśli zdecydujemy się na podejście do egzaminu, warto jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu nie łatwo jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres umiejętności i jest dobrany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich dopasować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony ze względu na najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich zdolności i kieruje do dalszych działań związanych z nauką języka. Prościej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego osobom dorosłym. Zaliczony egzamin udowadnia posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuację nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie dostajesz możliwość pracy w środowisku wielojęzycznym. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest uznawany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w innym kraju w języku angielskim. Zdobywając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest doceniany przez najbardziej popularne firmy. Udowadnia, że możesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najbardziej zaawansowanym certyfikatem z serii Cambridge English. Stwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu jesteśmy już w stanie zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to istotne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych zdolności. Przygotowanie do tego egzaminu obejmuje specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów definiuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Wyjaśnia to też wagę certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy okazję kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą fleksję oraz zakres słownictwa w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Jednakże rodzaj egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych predyspozycji językowych, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie adekwatnie do poziomów nauki. Certyfikaty są też związane z tym, co zamierzamy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do wymarzonej pracy, za pewne wybierzemy inny, niż w przypadku składania papierów na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok