Ocieplenie domu to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zdecydować jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze dekadę temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach dostępne były jedynie takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak w miarę rozwoju prac nad nowoczesnymi sposobami izolacji budynków, zaczęły się na rynku pokazywać produkty pod różnymi względami wyjątkowe. Twórcy materiałów do izolacji poszukiwali produktu, który urzeczywistniałby wymagania zdrowotne (brak czynników alergicznych) i jakościowe (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Istotny był również aspekt komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej stosowane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie kurzyły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po kilku latach starań o wynalezienie nowoczesnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko stwierdzono, że pianka PUR jest produktem wysoce praktycznym, zapewniającym perfekcyjną izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za łatwość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, a także za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką zdobywa co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się przechodząc dalej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Wyróżniamy dwa warianty pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki odróżnia przede wszystkim konstrukcja, ale również przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy izolacji natryskowej, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR charakteryzuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie absorbuje wilgoci i może być używana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa stosowana jest przeważnie w ocieplaniu wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sugeruje składa się z komórek o otwartej budowie, przez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najpoważniejszym problemem związanym z ociepleniem budynku jest powstanie tak zwanych mostków cieplnych. Użycie pianki pro całkowicie eliminuje ów problem, gdyż produkt wpływa do najbardziej kłopotliwych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na miejscu budowy. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wskazane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia zdecydowanie mniej powierzchni niż standardowe materiały ociepleniowe. Dodatkowo utwardza konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo ekspresowym czasie, co przeważnie jest czynnikiem kluczowym przy doborze metody docieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki Pro możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla konwencjonalnych sposobów izolacji. Głównie dlatego, że przy jej użyciu ogranicza się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka PUR jest obojętna dla przyrody i najlepsza dla osób cierpiących na alergie. Zapewnia najwyższy stopień izolacji ciepła wewnątrz obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach od jej aplikacji. Nie dość, że gromadzi ciepło w pomieszczeniach w okresie zimowym, to jeszcze chroni przed ich nagrzaniem w lecie. Niski współczynnik pochłaniania wody sprawia, że w izolacji nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym należałoby napomknąć, to łatwa aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najciaśniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek kłopotu. Jej struktura umożliwia doskonałą przyczepność do każdego typu podłoża.

Odpowiednie docieplenie domu to pewność komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką poliuretanową zaświadczają, że taka izolacja jest najbardziej skuteczna i najprostsza w aplikacji. Ceny pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo przybliżone, zatem przy wyborze metody ocieplenia budynku warto przypomnieć sobie o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli zdecydujecie się na ocieplenie pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od prawie dwóch dekad działa w branży technologii ociepleń nie tylko budynków lokalowych, ale także przemysłowych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od izolacji poliuretanowej, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą Was zapraszamy: ocieplanie domów.

Strona używa cookies
Ok