Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na dobre zdrowie, ale także na skuteczność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i pozytywnie oddziałują na zwiększoną motywację i chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie komfortowe warunki z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania gwarantując nam chłód podczas upałów. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, aby wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie komfortowej temperatury w środku mieszkania zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury wewnątrz mieszkania, gwarantując ochłodę i cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach zwykle stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w czasie lata. Sporo klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania oraz pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń pochodzą ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wynosi powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba rozgrzać, na co zużywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz domu jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma wiele różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz mieszkania oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma również dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wymienione zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Strona używa cookies
Ok