Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie domu ma wpływ wydajność energetyczną? Naturalnie. Z wysoką efektywnością energetyczną kroczą w parze oszczędności pieniężne, z uwagi na redukcję wydatków na ogrzewanie Dobre ocieplenie mieszkania spowoduje, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W szerokim kalejdoskopie materiałów izolacyjnych pojawiła się kilka lat temu pianka PUR – lekka, wnikająca w zaciemnione wnętrza, dająca perfekcyjną ochronę cieplną. Krótko mówiąc wyjątkowa w każdym calu. W tym artykule chcemy Wam przedstawić ją z bliska, by dowieść, że w branży budowlanej czasem dobrze jest postawić na innowacyjność, a nie na typowe rozwiązania.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też określa się technologią wykorzystującą piankę poliuretanową, znakomicie sprawdza się w najsurowszych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane ochoczo stosują ją w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym. Kluczową cechą pianki PUR jest jej lekka waga, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej zalecie pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co mocno powiększa możliwości jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dzisiejszym poradniku. Zapraszamy!

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak samo określenie sygnalizuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą budową komórek. Wodę nie gromadzi się w środku mieszkania, tylko lekko przepływa przez powłokę izolacji na zewnątrz. Ta cecha specjalistycznie określana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest szczególnie niski. Bardzo kluczowym plusem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako elementu spieniającego. Oznacza to, że taki wariant izolacji jest wysoce nieszkodliwy i może być z powodzeniem stosowany w każdej strukturze budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie rekomendowana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na produkty o odpowiednich cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zachowane w środku. Blokuje z kolei dopływ pyłu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma o wiele szersze przeznaczenie, niż ocieplenia o otwartych komórkach, a to przez wzgląd na zwartą konstrukcję komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie wchłania wilgoci, jest odporna na ściskanie i może być wdrażana w skrajnym zakresie temperatur. Co więcej odznacza się znacznie większym współczynnikiem przekazywania ciepła. Te walory powodują, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy rurociągów. Ze względu na ścisłą konsystencję przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch głównych artykułów – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w wymieszaniu z wodą produkują pianę o ścisłej kompozycji i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR wytwarzana jest na świeżo w miejscu montażu, co mocno przyspiesza czas zrealizowania izolacji. Sprężysta postać pianki wpływa na to, że dociera ona w z pozoru niedostępne miejsca, eliminując tym samym powstanie tzw. mostków cieplnych, co było nierealne przy montażu standardowych materiałów ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża budowy budynku. Z tego względu może być wdrażana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy odnawianiu wiekowych obiektów, czy przy stawianiu hal przemysłowych o dużej powierzchni. Należałoby nadmienić również, że izolacja pianką jest bardzo wydajna. Nie ulega degradacji biologicznej, co oznacza, że utrzymuje swoje cechy przez wiele lat. Zatrzymuje ciepło w domu w chłodne dni i nie doprowadza do nadmiernego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwukierunkowo. Ponadto pianka PUR nie wzbudza jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej zwolenników. Nie jest również ciekawym surowcem dla gryzoni, czy robaków, których obecność w wnętrzu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu innowacyjny materiał izolacyjny.

Pianka PUR może być używana w skrajnej skali temperatury i w niedostępnych strefach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka poliuretanowa może być aplikowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie industrialnym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest artykułem energooszczędnym, niegroźnym dla środowiska, i delikatnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie izolacji natryskowej trwa praktycznie kilka chwil. Zapewne nie musimy już Was przekonywać, że izolacje z pianki poliuretanowej są najbardziej stabilne i najbardziej skuteczne.

Strona używa cookies
Ok