Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Efektywny system ogrzewania to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego zakupie dobrze jest kierować względami radykalnych wydatków, rozmiarem powierzchni do ogrzania, użyteczności i niewątpliwie wydajności. Prawidłowo dopasowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z porządną izolacją wnętrza wpływa na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem jak i likwidacją efektów przesadnej wilgoci. Dziś producenci proponują nam komfortowe rozwiązania w zakresie urządzeń grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły gazowe zaspokajają wszelkie standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są to rozwiązania dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak różne, że dobór korzystnej instalacji nie jest często jednoznaczny. Spróbujemy zaprezentować Ci najwybitniejsze systemy grzewcze. Jesteśmy pewni, że odkryjesz perfekcyjne urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Zanim jednak przejdziemy do analizy wybranych instalacji centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co dobrze jest przemyśleć przed wyborem odpowiedniego urządzenia. W sumie możemy wyszczególnić 3 główne elementy, które wpływają na wybór systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najpopularniejsze jest w naszym kraju ogrzewanie wodne. Inną sprawą jest wybór źródła energii. Najczęściej energia cieplna tworzona jest w procesie spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Kolejnym sposobem jest pozyskiwanie ciepła z natury co umożliwiają energooszczędne pompy ciepła. Co więcej musimy się zastanowić nad tym, który wariant systemu grzewczego okaże się nas najbardziej komfortowy – ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na postawienie kolejnego kroku, czyli wyboru właściwego urządzenia do domowej ciepłowni.

Oszczędne kotły gazowe

Kocioł gazowy wpłynie na redukcję kosztów ogrzewania w domu. Jednakże dobrze jest uświadomić sobie, że do jego pełnowartościowego działania potrzebne jest doprowadzenie instalacji do sieci gazu płynnego, albo założenie własnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z dodatkową inwestycją, która oczywiście zwraca się po określonym terminie, chociaż musimy liczyć się z tym, że będziemy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla jednych może być niewygodne.

Jednym z najczęściej pozyskiwanych pieców na gaz, jest piec produkowanych przez firmę Buderus, który został zaopatrzony przez producenta w możliwość dokładnego skonfigurowania temperatury i szybkiej zmiany ilości używanego gazu. Kotły gazowe Buderus mają, zależnie od rodzaju otwartą lub zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym przykładzie oznacza to, że powietrze przekazywane jest z otoczenia, a w drugim, że dostarczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od zakupu poszczególnego typu systemu, każdy piec gazowy zawiera specjalny system ograniczający do zera możliwość odwrócenia ciągu spalin, jak i całkowitego ochłodzenia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najważniejsze walory kotłów gazowych:

  • Znaczny poziom bezpieczeństwa
  • Urządzenia rozdzielone pod kątem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Praktyczna budowa (kotły stojące albo wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek zalicza się w minionych latach do najczęściej stosowanych surowców do ogrzewania. Jest przystępny cenowo i niezwykle oszczędny. Piece na ekogroszek najlepiej jednak funkcjonują w domach jednorodzinnych, a to ze względu na potrzebę przechowywania opału. Rzadziej stosowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, aczkolwiek niewątpliwie taka alternatywa również występuje. Popatrzmy teraz na właściwości tego wariantu systemu ogrzewania. Kotły na ekogroszek klasyfikowane są do kategorii pieców na paliwo stałe, które najdłużej są oferowane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Wyróżniamy kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się jedynie obsługą, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być sterowane mechanicznie. Powietrze napływa do wnętrza kotła poprzez zainstalowany wentylator. Napomknięta już wcześniej firma Buderus, wytwarza kotły na ekogroszek z wyjątkowymi sensorami, zapobiegającymi pożarowi.

Co do kluczowych walorów warto jest odróżnić 3:

  • Popularność materiału opałowego
  • Bardzo prosta, wręcz intuicyjna obsługa
  • Stosowna regulacja wzmacniająca potencjał grzewczy

Pompy ciepła – ciepło z natury

W dbałości o czyste środowisko oraz budżet Konsumentów, zostały wynalezione, pompy ciepła – systemy odzyskujące ciepło z natury Pompy ciepła nie wykorzystują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, w zależności od typu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak innowacyjne rozwiązanie umożliwia jeszcze efektywniej obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Działanie pompy ciepła można porównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Zaczerpnięte z środowiska źródło ciepła skrapla się, a utworzona para zostaje sprężona, przez co wspomaga obieg wody grzewczej. Łatwy układ, ale jak efektywny.

Zalety pompy ciepła to:

  • Użycie łatwo dostępnych źródeł do odebrania energii
  • Najlepsza efektywność grzewcza spośród oferowanych rozwiązań
  • Współpraca z każdym wariantem ogrzewania

Wymieniliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najatrakcyjniejsze systemy grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie dystrybutora urządzeń grzewczych: kotły gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok