Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Rynek systemów grzewczych stale powiększa się w energicznym tempie. Tworzone są kolejne wydajne urządzenia, które wykorzystują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Fenomenalną alternatywą dla klasycznych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowym, jak i starym budownictwie, przynosząc domownikom idealne warunki cieplne i konkretne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnorodnych typach (w zależności od sposobu odebrania ciepła) i w często skrajnych wersjach cenowych (w zależności od użytej techniki). Bardzo często producenci dbają o to, aby pompy ciepła były funkcjonalne i zwarte, by nie pochłaniać zbyt dużej ilości miejsca w domu. Praktycznie każda z tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest dodatkowym, istotnym plusem. Najistotniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła obniża nakłady na ogrzewanie pomieszczeń, co jest wielokrotnie wymienianym czynnikiem, dla którego znaczna ilość ludzi inwestuje w tą technologię.

Jeżeli budujesz dom, lub zamierzasz naprawić stary system grzewczy, sprawdź która pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najkorzystniejsza. Niżej opiszemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich precyzyjną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa sugeruje, przerabiają powietrze z zewnątrz i powietrze usuwane jako początkowe źródło energii. Podobnie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy gwarantuje zasilanie w ciepło instalacji wewnętrznego ogrzewania (c.o.) jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc skuteczne połączenie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody do ogrzewania. Użycie pompy ciepła powietrze – woda pozwala bez jakiegokolwiek kłopotu ogrzać mieszkanie o rozmiarze 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Na dodatek, znaczna ilość powietrznych pomp ciepła wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co umożliwia ich stosowanie w lato i w zimę.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest ziemia. Te urządzenia są odmiennie zwane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się lepszą wydajnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy surowszych temperaturach. Najznaczniejszą produktywność mają w wyposażeniu, kiedy dolne źródło zostało zainstalowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Pompy ciepła typu grunt idealnie funkcjonują w budownictwie rodzinnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Kolejną opcją jest wykorzystanie wody jako naczelnego źródła ciepła. Taki wariant pompy ciepła wspomagany jest opcjonalną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną efektywność energetyczną instalacji grzewczej. System hydrologiczny jest w stanie uzyskać wysoką wydajność, nawet podczas najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo odmiennych źródeł ciepła, podstawa pracy pompy ciepła jest właściwie taka sama w każdym wariancie. Każda pompa ciepła zbudowana jest dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda płynąca dalej w całym systemie grzewczym Należy zaakcentować, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, znanym systemem grzewczym. Duża wydajność energetyczna jest skutkiem unikatowej struktury. Pojawia się tu parownik, który przekazuje energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do układu. Dalej sprężarka spręża ocieplony gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten przechodzi następnie do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę ogrzewającą cały dom. To co pozostaje z procedury odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl dobiega końca, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy nowoczesnych urządzeń CO troszczą się nie tylko o doskonałą skuteczność energetyczną, ale także o stylistykę konstrukcji. Pompy ciepła nie są zbyt duże i łatwo przystosowują się do pomieszczeń o rozmaitej kubaturze. Mogą być sterowane bezdotykowo przy użyciu prostej aplikacji, bądź sterownika. Wyposażone są również w różnorodnego typu opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb automatyczny, co wzmacnia komfort obsługi. Na dodatek mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy dostawcą nowoczesnych pomp ciepła podwyższających skuteczność energetyczną Twojego mieszkania. Proponujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub montaż całych układów CO. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Odwiedź naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok