Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep

W mieszkaniach, w których znajdują się obniżenia, muszą bezwzględnie być zamontowane balustrady o optymalnej wysokości. Jest to ten fragment domku, który ma zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom – w szczególności dzieciom i osobom starszym. Współcześnie istnieje tyle stylów barier, że faktycznie jest w czym wybierać. Możemy wyliczyć tu chociażby balustrady przejrzyste i pełne. Pierwsze pomiędzy tralkami mają fragmenty uzupełniające transparentne, przykładowo przygotowane ze szkła. Balustrady pełne stosuje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są wykonane zwykle z niesamowicie mocnego materiału, przykładowo marmuru. Można je oczywiście umieścić w lokum dwupoziomowym albo domu jednorodzinnym, ażeby uzupełnić wygląd wnętrza ciekawą konstrukcją.

Wybrać balustradę ażurową czy pełną?

W zasadzie trzeba zastanowić się rzeczywiście: czy stopnie razem z z barierą będą częścią wyróżniającą się w domu, czy będą sprawowały jedynie funkcję pożyteczną (oraz mają dopasować się do reszty wystroju)? Należałoby pomyśleć, które przedmioty będą odpowiadać, w jaki sposób ma wyglądać cała forma i ile pieniędzy możemy poświęcić na jej postawienie. Krótko mówiąc rzecz ujmując chodzi o to, żeby dobrać wybrane moduły do rodzaju wnętrza oraz przykładowo ładnie ozdabianych nóg drewnianych w klasycznych meblach, drewnianych nasad na podłokietniki albo ciosanych poręczy.

Bariera może być zainstalowana wyłącznie po jednej części schodów, jeśli po drugiej znajduje się ściana. Niekiedy może być także autonomicznym komponentem w domu – jeżeli konstrukcje ulokujemy po obu częściach. Jeśli jesteśmy w okresie akceptacji planu mieszkania, powinniśmy uwzględnić również obniżenia z poręczami. Architekt, który stwierdza, że są niepotrzebne, bez wątpienia nie jest profesjonalistą. Zwłaszcza, jeśli podtrzymuje, że będziemy mieli bardzo dużo swobodnej przestrzeni i wspomniane ograniczenia krótko mówiąc nie są potrzebne. Lepiej zainwestować w coś, co jest w stanie osłaniać przed upadkiem, a niekiedy utratą życia.

W jakim momencie zamontować balustradę?

Można to uczynić w czasie budowy schodków – w obszarach, w jakich mają być włożone tralki są wkładane dodatkowe pręty (następnie są usuwane). Inną propozycją jest zrobienie balustrady po wymurowaniu schodów. W takim przypadku musimy przewiercić łagodnie otwory i rozlokować konstrukcję. Dobrym pomysłem jest budowanie bariery na brzegach schodków, przez co płaszczyzna do chodzenia nie zwęża się aż tak mocno. W niektórych mieszkaniach mamy szansę spostrzec poza tym odmienne rozwiązanie. Jeśli postawienie balustrady jest niewykonalne z uwagi na ilość przestrzeni, wtedy stawia się stojące przeszkody. To one odgradzają przestrzeń otwartą od schodków oraz gwarantują właścicielom bezpieczeństwo.

Każda balustrada bez względu na rodzaj musi obligatoryjnie utrzymać dorosłego najemcę, który z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, żeby zatrzymała jego ciężar oraz nie była dodatkowym czynnikiem przyczyniającym się do wypadku. Kolejną rzeczą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa małym dzieciom, które w czasie zabawy będą chciały chować głowę pomiędzy szczeble. Odstęp tralek nie powinien być zatem mniejszy niż 12 cm. W innym przypadku musimy przygotować się na likwidowanie drążków i wypełnianie balustrady czymkolwiek innym. Ponadto bariery muszą być odizolowane od ściany na co najmniej 5 cm, a więc w takiej odległości, by można było mocno złapać się poręczy. Elementy całe ze szkła obowiązkowo muszą posiadać podwyższone parametry. W przypadku potłuczenia maleńkie kawałki nie mogą kaleczyć.

Główne elementy balustrady

Tralki – to najzwyczajniej w świecie drążki, które są przytwierdzane w podłożu. Do nich przyczepia się poręcz i wypełnienie. Dużo producentów dodatków meblowych może skonstruować tralki klasyczne, tralki z frezami albo tralki przeróżnie rzeźbione. Muszą świetnie wpasowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są przygotowywane z najdoskonalszej klasy drewna, przykładowo bukowego. Prócz pomieszczeń mamy możliwość je instalować na loggiach. Zwykle są najefektowniejszym komponentem balustrady, jeżeli wytworzy je profesjonalny rzemieślnik.

Poręcze – inaczej pochwyty, a więc te części balustrady, za które zwyczajnie łapiemy idąc po schodach. Przebiegają wzdłuż schodów i umożliwiają mocne oparcie. Muszą być dobrane do stylu balustrady, absolutnie nie może ślizgać się po nich ręka oraz powinny mieć dobrą wielkość.

Uzupełnienie balustrady – więc część balustrady, która znajduje się między tralkami. Najczęściej instaluje się tutaj części mające powstrzymać upadek. Mogą być skonstruowane z gęsto osadzonych tralek, zdobionych słupków drewnianych, szkła w metalicznych obramowaniach bądź z metalu o dowolnym układzie.

Drewno pasuje do każdego wnętrza

Przeważająca część klientów chętnie wybiera balustrady z drewna, gdyż sprawdzają się w każdym mieszkaniu niezależnie od aranżacji. Możemy dopasować standardowe, surowe tralki bądź elegancko ozdabiane. To samo dotyczy pochwytów. Drewno jest surowcem przyjemnym w obróbce, nie ziębi dłoni i można je zaimpregnować (lub pomalować na dowolny kolor). Dobrze jest umieścić balustradę z takiego samego drewna, z jakiego są zrobione stopnie (gdyż inaczej nie będzie wyglądało to stylowo). Należałoby również pamiętać, iż drewniane elementy nadają pomieszczeniom wzniosłości, więc są dobre wyłącznie do przestronnych pomieszczeń.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej kliknij w odsyłacz – Nogi drewniane sklep

Strona używa cookies
Ok