Zapotrzebowanie na beton dekoracyjny i realizacje nie stroniące od tego surowca ciągle ma się bardzo dobrze. Nic dziwnego – dzięki betonowi dekoracyjnemu osiągamy wspaniały skutek, w postaci imitowanego kamienia, drewna czy skały. Względnie nieduże koszty konserwacji sprawiały, że pojawiał się regularnie zwłaszcza w budynkach przemysłowych, ale teraz korzystają z niego również osoby indywidualne w nabytych przez siebie lokalach mieszkalnych.

Beton dekoracyjny stemplowany – z czym to się je?

Które wymogi winien ogarniać surowiec budowlany, by skusił zainteresowanych do użycia go u siebie? Wyróżniamy tutaj na pewno pionierskość, trwałość i zachwyt wizualny. Prawda jest taka – jeśli jakaś rzecz nam się nie spodoba estetycznie, to nawet świetne parametry w temacie niezawodności mogą nas nie namówić do jego użycia. Receptą okazuje się beton dekoracyjny stemplowany, nowoczesne rozwiązanie, bazujące na mieszankach marmurów oraz płyt cementowych. Stosując beton dekoracyjny, otrzymujemy imitację drewna, skał, kamieni oraz kilku innych. Właściwości betonu dekoracyjnego sprawiają, iż nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a jeśli chcemy to dostaniemy w pakiecie oryginalne efekty wizualne, które zachwycą każdego.

Wzrastająca renoma betonu dekoracyjnego w naszym kraju coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, lecz w drugiej połowie XX wieku w USA i Kanadzie przekonano się, że produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków stają się świetnym pomysłem w temacie aranżacji pomieszczeń. Nieduże koszty konserwacji na długo pozwalają w spokoju rozkoszować się przepiękną nawierzchnią. Środek należy impregnować orientacyjnie co 7 lat, a wobec tego nie powinno się zmieniać płytki lub też polbruku na coś nowego. Niezawodność betonu dekoracyjnego stemplowanego będzie odczuwalnie wyższa niż w przypadku pękających płytek lub tracącego barwy kamienia brukowego. Kiedy postawimy na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, będziemy mogli bezproblemowo zmienić barwę

Beton dekoracyjny stemplowany – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny jest wyjątkowo uniwersalny. Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Lwia część aranżujących wnętrza doskonale rozumie – obecnie nie wprowadzono na rynek odporniejszego surowca budowlanego niż beton. W zestawieniu z zadowalającą prezencją, jest obecnie obiektem pożądania zarówno dla aranżujących wnętrza przemysłowe, jak i dla posiadaczy domów, biurowców w centrum miejscowości, czy też miejsc użytku publicznego. Co do betonu dekoracyjnego znów działa zasada – nie nadaje się do każdego projektu. Zanim się zdecydujemy – musimy starannie rozważyć, jaką formę ma zyskać nasza posiadłość.

Bezsprzecznie możemy postawić na beton dekoracyjny , jeżeli staramy się powiązać modne wnętrze z przebojowym, artystowskim charakterem. Beton dekoracyjny nie spełni swojego zadania, gdy od przekroczenia progu chcemy zaznaczyć kokosy i okazałość. Beton dekoracyjny stemplowany to szczególnie szczerość oraz artyzm. Niezależnie od tego czy chcemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, spełnią swoje zadanie przy ścianach wewnętrznych i elewacjach.

Jeżeli zatrudnimy sprawną firmę, która za priorytet stawia sobie zadbanie o drobny fragment, wówczas trafią do nas projekty delikatnie odnoszące się do naturalnych surowców. Ważne jest, aby nabrać pewności czy zamówiony przez Was materiał nie tylko idealnie odzwierciedla drewno, kamień czy skałę, lecz też czy ma w sobie walory antypoślizgowe i mrozoodporne. Bez tego – nie warto decydować się na taką inwestycję ponieważ satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych w pierwszej kolejności do odprężenia się po męczącym tygodniu pracy czy też nauki. Możemy w tym przypadku zastosować jedną z idei betonu dekoracyjnego stemplowanego, nazywaną efektem deskowania.

Uwidacznia ona wertykalne albo poziome żebrowanie, powstałe jako rezultat szalunku dla betonowych konstrukcji. Zapewnia płaszczyźnie wyraźnie skromny charakter. Poziome deskowanie daje sali relaksacyjny charakter, zatem naturalnie wykorzystamy je przy aranżu salonów i sypialni. Prostopadłe wyżłobienia w architekturze betonu trafniej pasują do pomieszczeń o charakterze dystyngowanym i dynamizującym, przykładowo pracownia lub przedpokój.

Inną wersją betonu dekoracyjnego, jest tzw. beton gładki. Na pewno większość czytających wie o co tu chodzi. Może się kojarzyć ze standardową szarą konstrukcję dekoracyjną, jednak jest zdecydowanie trwalszy. Jego neutralność oraz subtelność powoduje, iż jest bardzo wieloraki – projektanci używają tę odmianę we wnętrzach innowacyjnych i tradycyjnych.

Dziś beton dekoracyjny jest regularnie widywany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Popularny szary kolor genialnie „współpracuje” z alternatywnymi szarymi produktami.

Beton dekoracyjny stemplowany to technika, która na dobre weszła na polski rynek urządzania domów i przewidywalnie nic się w tej materii nie zmieni. Wytrzymałość, zachwycający wygląd i nowatorskość otrzymujemy w pakiecie, a czas wykonania zleceń będzie następnym walorem. Po 40. latach od użycia tej koncepcji w USA, tak samo w polskich domach zauważono zalety, jakie niesie za sobą beton dekoracyjny.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok